İletişim! 444 63 55    [email protected]    Bize Ulaşın

Reis'te Staj

Reis’te Staj

 

Reis Grup olarak; meslek lisesi, meslek yüksek okulu ve üniversite öğrencilerine sağladığımız staj olanağı ile öğrencilerin gelişimine destek verip iş hayatına hazırlarken, Şirketimizin gelecekteki potansiyel insan kaynağını belirlemeyi hedefliyoruz. Hem başarılı öğrencileri bünyemize kazandırmak hem de öğrencilerimize önemli tecrübeler sağlamak istiyoruz.

Öncelikli staja kabul için, adayın şirketimizi tanıyor ve firmamızda yer almak için istekli olmasıdır. Bunun dışında aday ile işe alım birimimizin yaptığı görüşmelerde kendisinin bizden beklentileri ve bu beklentilere cevap verebileceğimiz departmanda stajyer istihdamına ihtiyaç olmasıdır. İstihdam edileceği departmanın görev ve sorumluluklarına uygun olarak iletişim ya da iyi bir takım oyuncusu olma gibi aradığımız temel yetkinlikler de bulunmaktadır.

Staja başvuran adaylardan beklentilerimiz; kendilerini öğrencilik yaşamlarında iyi tanımaya ve doğrultuda kariyerlerine yön vermeye çalışmalarıdır. Çünkü adaylar bu bilinç ve kararlılıkla karşımıza geldiklerinde onları değerlendirmek çok daha kolay olmaktadır.

Şirketimizde staj imkanı yakalayan öğrencilere ilk tanıştığımız günden itibaren kariyer haritası çizmeye başlıyoruz. Onların beklentilerine göre şirket içinde farklı departmanlarda görevler veriyoruz. Departman seçimlerinde ve ilk değerlendirmelerinde, onlar hakkında edindiğimiz detayları paylaşıyor, adeta kariyer danışmanı gibi hareket ediyoruz.

Stajyerlerimize çeşitli sorumluluklar verip, staj dönemini verimli bir şekilde tamamlamalarını sağlıyoruz. Bu şekilde geleceğe de yatırım yapmış oluyoruz. Kurum olarak staj dönemini şirketimizde geçirmiş ve sonrasında ilk iş deneyimine REİS bünyesinde başlamış birçok çalışanımız var.